آموزشی

اشتباهات رایج آسیب رسانی به موها

یکی از راه هایی که شما ناخواسته به موهای خود آسیب می رسانید این است که هر روز به آن ها حالت می دهید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که هر روز موهای خود را حالت دم اسبی تنگ می زنید به موهایتان آسیب ناخواسته وارد می کنید. وقتی موهایتان را طوری حالت دهید که موهایتان را خیلی کشدار کند، اغلب به حدی که در موهایتان فرورفتگی وجود دارد، می توانید باعث شکستگی شدید مو شوید. این می تواند دلیل این باشد که هر بار که موهای خود را می شویید، آنها را برس می زنید یا حتی دستان خود را از میان آن می گذرانید، توده های مو از دست می دهید.

 

برس زدن موهایتان وقتی خیس است

میدونستید که اگر موهایتان را به‌ درستی زمانی که خیس هستند برس بزنید، می‌تواند باعث اصطکاک، گره و شکستگی مو شود؟ این شکستگی مداوم می تواند موهای شما را در طول زمان نازک و شکننده نشان دهد. در نهایت با انجام این کار موهای نازک تری خواهید داشت.
به جای برس زدن موهایتان در حالی که خیس هستند، قبل از برس زدن موها را با دقت خشک کنید. تکنیک‌های صحیح برس زدن مو اغلب شامل برداشتن موها از انتهای مو و برس زدن آن‌ها بخش به بخش و سپس نزدیک‌تر شدن به ریشه‌ها است. این کار از کندن موهای گره خورده با یک حرکت سریع جلوگیری می کند.

 

استفاده از گرمای بیش از حد و عدم محافظت در برابر حرارت کافی

هر بار که حرارت بیش از حد به موهای خود می زنید، این خطر را دارید که موهای خود را سوزانده و وز کنید تا کدر و شکننده شوند.
بهترین راه برای جلوگیری از این امر خشک کردن طبیعی موها توسط حوله و استفاده نور آفتاب ( به مدت کوتاه ) و یا استفاده از ابزارهای مو ( اتوهای صاف) است که کنترل دقیق دما را ارائه می دهند و همچنین هر بار که موهای خود را حالت می دهید از اسپری محافظ حرارت استفاده کنید. اگر برای استفاده از اتو صاف وقت دارید، جند ثانیه فرصت دارید تا موهایتان را اسپری کنید.

 

شما به اندازه کافی موهایتان را آبرسانی نمی کنید

داشتن یک رژیم طولانی و پیچیده مراقبت از مو می تواند واقعاً آزاردهنده باشد، به خصوص زمانی که شما برای مدت زمان کوتاهی دچار مشکل هستید. مطمئناً، شما موهای خود را زیر دوش می شویید و تمام تلاش خود را می کنید که هنگامخشک کردن موهای خود را نسوزانید. با استفاده از ماسک و نرم کننده مو ، می توانید موهای خود را هیدراته کنید و به موهای قوی تر و درخشان تر برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *