آموزشی

جلبک دریایی و محصولات پوست و مو

جلبک دریایی به دلیل فواید فراوانی که برای پوست و مو دارد، در صنعت زیبایی کاربردهای زیادی دارد. بیایید از اسرار جلبک دریایی پرده برداریم و درباره ی مزایای ضدجوش، آبرسانی و ضد التهابی این ماده شگفت انگیز به دوستانمان اطلاع دهیم.

جلبک دریایی بدلیل داشتن مقادیر زیادی آنتی اکسیدان، پلی ساکاریدها، اسیدهای آمینه، پروتئین هایی مثل پپتیدها، لیپیدها، مواد معدنی، ویتامین ها و بسیاری از متابولیت های ثانویه مزیت های زیادی برای پوست دارد. تحقیقات آزمایشگاهی که بر روی جلبک دریایی انجام شده نشان می دهد که مواد تشکیل دهنده و موجود در جلبک دریایی دارای مزیت هایی برای مرطوب کنندگی، مراقبت ضد پیری، پیشگیری از پوسته پوسته شدن و چروک شدن پوست و محافظت در برابر اشعه ی ماورائ بنفش است.

به دلیل توانایی جلبک دریایی برای فعال کردن و بازسازی کلاژن پوست و افزایش تولید کلاژن، افرادی که دارای چهره خسته هستند می توانند با استفاده از ترکیبات زیبایی موجود در آن شادابی و زیبایی پوست خود را مجدد به دست آورند. همچنین مکمل های خوراکی زیادی حاوی جلبک دریایی هستند که آن ها هم کمک زیادی به جوان سازی پوست می کنند.

 

جلبک دریایی فواید فراوانی برای پوست و مو ایجاد می کند:
  • روشن شدن پوست: جلبک دریایی به درخشان شدن پوست و از بین بردن لک های پوست کمک می کند زیرا حاوی نیاسین است که برای روشن تر شدن پوست کاربرد دارد.
  • محافظت از پوست در برابر آسیب های آفتاب: مطالعات نشان داده اند که ترکیبات طبیعی موجود در جلبک دریایی می تواند به مقابله با اثرات منفی اشعه ماوراء بنفش بر روی پوست و مو کمک کند.
  • افزایش تولید کلاژن: از آنجا که جلبک دریایی سرشار از ویتامین C است می تواند تولید کلاژن پوست را پشتیبانی کند که موجب جوان تر دیده شدن پوست می شود.
  • ترمیم موهای آسیب دیده ناشی از گرما: محصولات مراقبت از مو که حاوی جلبک دریایی دریایی هستند به ترمیم رشته های آسیب دیده مو در اثر گرما،  آبرسانی مو، کاهش ریزش مو و و کنترل چرب شدن پوست و مو کمک می کند.
  • پاکسازی عمیق پوست: به لطف خاصیت ضد لک و سم زدایی آن به ویژه ترکیبات یددار آن، جلبک دریایی می تواند به پاک کردن سلول های مرده کمک کند.
  • به کنترل التهاب پوست کمک می کند: از آنجا که جلبک دریایی سرشار از ویتامین B است(در بین بسیاری از مواد مغذی که در آن وجود دارد)، می تواند به کاهش التهاب و قرمزی مربوط به آکنه کمک کند.

به دلیل فراوانی روی و ویتامین های A و C در برخی از جلبک های دریایی، آنها همچنین ممکن است رشد و تولید مو را نیز تقویت کنند. بنابراین مصرف جلبک دریایی وضعیت موها و پوست را تا میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان ها که می توانند در هنگام خوردن جلبک دریایی به بدن شما سود برسانند، همچنین میتوانند هنگام استفاده از جلبک دریایی بر روی پوست نیز به شادابی پوست کمک کنند. علاوه بر این جلبک دریایی می تواند پوست را مرطوب و به آن آرامش ببخشد. جلبک دریایی همچنین در درمان آکنه نیز خیلی مؤثر است.

 

مزایای پوستی جلبک دریایی:
  • آکنه را درمان می کند: خاصیت ضد التهابی که در ماسک صورت جلبک دریایی موجود است، روی لکه های آکنه تاثیر مثبت خواهد گذاشت.
  • ضدپیری: اسیدآسکوربیک و سلنیوم موجود در جلبک دریایی باعث به تعویق افتادن چروک های پیری می شوند و به عنوان یک ماده ضد پیری پوست عمل می کنند.
  • افزایش متابولیسم پوست: جلبک دریایی سرشار از ید است که باعث تقویت غدد تیروئید می شود، این به نوبه خود متابولیسم موجود در جریان خون را ایجاد و باعث جوان سازی پوست می شود.
  • کاهش درماتیت: با داشتن خاصیت مرطوب کنندگی و درمانی جلبک دریایی شما می توانید از این ماسک صورت برای کاهش شدت اگزما استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *