آموزشی

روش صحیح استفاده از سرم مو

سرم مو بهترین راه حل برای موهای ژولیده است، برخی از محصولات مویی می توانند موجب وارد شدن آسیب به مو شوند که تنها با کمک سرم موی مناسب با نوع مو می توان آن را رفع کرد. تاثیر سرم مو برای مدت زیادی روی مو باقی می ماند. یک سرم مو با تمام مشکلات بوجود آمده برای مو مبارزه خواهد کرد و نتایج موفقی را در اختیار فرد قرار می دهد که منجر به بالا رفتن کیفیت مو می شود.

سرم مو با ایجاد یک لایه محافظتی بر روی مو باعث برگشت و ترمیم رطوبت می شود. بدلیل قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب مو ممکن است آسیب ببیند. سرم مو به بهبودی این آسیب ها کمک می کند و در وارد شدن آسیب بیشتر به موها از آن محافظت می کند. استفاده از سرم بعد از استحمام می تواند مو را از خطر شکستگی نجات دهد.

سرم مو دارای سیلیکون است که منجر به براقیت موها می شود و از موها مانند محافظ نامرئی محافظت می کند که موجب سلامت بودن موها می شود. این روزها انواع سرم های مو با برندهای متفاوت تولید و عرضه شده است لذا شما باید نوعی را تهیه کنید که سازگاری بیشتری با موهای شما دارد و در نتیجه موهای شما در برابر آفتاب و آلودگی از محافظت خوبی برخوردار است.

بدلیل استفاده از رنگ، مو در معرض آسیب های جدی قرار می گیرد، سرم های مو را می توان روی چنین موهای آسیب دیده ای استفاده کرد تا به آن درخشش و قدرت مطلوب دهد. علاوه بر تغذیه مو سرم مو ریشه های مو را نیز تقویت می کنند، این مورد باعث می شود که موها براحتی نشکنند و علاوه بر این موجب براقیت مو می شوند. .سرم مو در واقع روغن سیلیکون است، این ماده در واقع غیرچسبنده است و حاوی هیچ ماده شیمیایی نیست که بتواند برای موهای شما مضر باشد، ویژگی غیرچسبندگی آن موجب می شود که موها را از هرگونه آلودگی و اشعه ماورائ بنفش مضر نجات دهد.

 

روش صحیح استفاده از سرم های مو

به طور معمول پس از هر بار دوش گرفتن شما می توانید از سرم مو استفاده کنید. بدین صورت که با استفاده ازحوله رطوبت مو را به پنجاه درصد رسانده و سپس می توانید از یکی از اسپری های دوفاز استفاده کنید. اینکار کمک می کند که گره های موها باز شود. استفاده از سرم مو برای افرادی که ذاتا موی خشکی دارند و موهای آنها حالت پفی و وز دارد، مشکل به وجود آمده را برطرف می کند.

اولین چیزی که بعد از حمام باید استفاده کرد دوفازها هست و بعد از اسپری دوفاز روی مو بیست دقیقه زمان بگیرید و در مرحله ی دوم از روغن ها استفاده کنید. روغن های مو، با مواد مغذی که از آن برخوردارند موجب تغذیه رسانی مو شده و حالت چربی بسیار نرمالی به مو می دهند که الکتریسیته ساکن مو را هم از بین می برد.

در مرحله ی سوم بعد از سرم مو می توان از سشوار استفاده کرد. بعضی از افراد بعد از دوفاز دیگر از روغن استفاده نمی کنند و مستقیم از سشوار استفاده می کنند، اما اگر کسی بخواهد از روغن که جزء استانداردهای مراقبت از مو است، استفاده کند باید سشوار را به بعد از استفاده از روغن موکول کند و در ابتدا نیز باید با باد سرد سشوار موهای خود را خشک کند و سپس از باد گرم استفاده کند.

یکی ار علت های سوختن مو این است که سشوار بر روی موی خیس کشیده می شود و این موضوع باعث می شود که رطوبت مو گرفته شده و مو بسوزد. در مرحله ی بعد از سشوار که براشینگ انجام شده از سرم سه فاز باید استفاده کرد. بدین صورت که باید روی موی خشک از دور اسپری کرد. این سرم حالت سشوار کشیده ی موها را حفظ می کند.

بعد از هر بار سشوار کشیدن با وجود استفاده از سرم های قبل از براشینگ، مقداری از رطوبت و آب موها کم می شود، لذا استفاده از سرم های سه فاز بعد از براشینگ به آبرسانی مجدد موها کمک می کند.

 

استفاده از سرم بطور روزانه

این موضوع بستگی به نوع سرم مویی دارد که انتخاب می کنید. برخی از سرم های مو غیرقابل حل در آب هستند و متخصصان مو استفاده روزانه از این نوع سرم را توصیه نمی کنند. آنها برای استفاده بعد از حمام مناسب هستند نه استفاده روزانه. اگر موهای شما وز شده است و نیاز به استفاده روزانه از سرم مو دارد، سرم روغنی از یک مارک معتبر را انتخاب کرده یا یکی از سرم های طبیعی خانگی را استفاده کنید.

 

منبع:

https://stylesatlife.com/articles/how-to-use-hair-serum/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *