آموزشی

چندبار در هفته باید از شامپو و نرم کننده استفاده کرد؟

برخی از افراد روزانه از شامپو استفاده می کنند و با هر بار دوش گرفتن موهای خود را با شامپو شست و شو می دهند. این در حالی است که برخی دیگر با فاصله ی چند روز یکبار این کار را انجام می دهند، ممکن است برایتان این سوال پیش آید که کدام روش بهتر است؟

همه ما برای شستن موهایمان رویکرد متفاوتی اتخاذ کرده ایم و توصیه های متفاوتی نیز پیرامون این موضوع وجود دارد اما اساساً یک نکته در این مورد وجود دارد و آن این است که افراد باید هر دو تا سه روز یکبار از شامپو استفاده نمایند، بسته به این که چقدر موها  چرب باشد این محدوده انتخاب می شود ولی باید در نظر داشت که بهتر است بیشتر از سه بار در هفته اتفاق نیوفتد.

 

روزانه این کار انجام نشود؟

اگرچه باید به  نظافت شخصی خود اهمیت دهید اما جواب به این سوال خیر است. دلیل این جواب سبوم است، روغنی که پوست سر شما تولید می کند و در واقع موهای شما را تغذیه و از خشکی آن جلوگیری می کند. استفاده بیش از سه بار در هفته این چربی را از بین می برد و موجب تضعیف ریشه موهایتان خواهد شد. در مقابل بدن برای مقابله با این خشکی موظف به تولید بیشتر سبوم شده و در نتیجه شما موهایی چرب و روغنی خواهید داشت. در صورت استفاده متعادل از شامپو چربی پوست سر و موهایتان در حدی تنظیم خواهد شد که با کاهش شکستگی، موهایی سالم تر خواهید داشت.

 

با آب بشویید:

برای افرادی که فعالیت زیادی در روز دارند و در گرمای هوا تعریق زیادی دارند، شنیدن قانون حداکثر شستشوی سه بار در هفته خیلی خوشایند نیست و گاهاً دیده شده برای شستشوی بهتر از شستشوی با آب گرم استفاده می کنند که این عامل خود باعث ایجاد خراش و لکه های التهابی بر روی پوست خواهد شد.

 

استفاده از نرم کننده  :

برخی افراد تصور می کنند استفاده از شامپو نرم کننده به عنوان یک محصول ترکیبی، یک روتین ثابت است، درحالی که مو به هر دو نیاز دارد ولی استفاده از نرم کننده می تواند بصورت روزانه صورت گیرد زیرا باعث آبرسانی موها و تغذیه مجدد آنها خواهد شد. ممکن است شما بخواهید در روزهایی که از شامپو استفاده نمی کنید از نرم کننده ها استفاده کنید در اینصورت نیز باید به خاطر داشته باشید بیشتر از سه بار در هفته این کار را انجام ندهید. هنگام استفاده از نرم کننده باید به نوع موهای خود دقت کنید. اگر پوست سر چرب و سبوم دار دارید دارای نرم کننده ی طبیعی مو هستید و جای نگرانی برای استفاده از محصول وجود ندارد.

در حالت کلی انتخاب بهترین روتین به کمی زمان و تلاش نیاز دارد. شما بعد از چندین بار استفاده از یک محصول مناسب، به این موضوع پی خواهید برد که آیا مناسب موی شما است یا خیر، اما ارزش آن را دارد که از استفاده از شامپوهای روزمره و روال عادی شستشوی موهایتان رهایی یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *