آموزشی

چگونه رشد مو های مان را سریعتر کنیم

روش های بلند شدن مو

آیا شما هم رویای داشتن موهای بلند و جذاب را دارید؟

دراین مقاله به شما روش رشد سریع مو ها، بصورت طبیعی را آموزش خواهیم داد! مطمئن باشید که اگر معجونی داشتیم که مو های شما را یک شبه چندین سانت بلند کند آن را باشما به اشتراک می گذاشتیم! اما تا زمانی که این معجون کشف شود، ترجیح می دهیم که شما را با روش اصولی و منطقی آن آشنا کنیم. با روش های درمانی طبیعی که در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد، رسیدن به هدف رشد مو های تان دیگر دور از ذهن نخواهد بود. مطالب زیر را دنبال کنید تا به سادگی موهای بلندتر، قوی تر و جذاب تری را داشته باشید.

نکته های این مقاله از متخصصان موی ” بویسا ” جمع آوری شده است – آن ها در زمینه مطالعات رشد مو کاملا حرفه ای هستند.

ماساژ پوست سر

یکی از بهترین راه‌ها برای تحریک رشد مو، ماساژ مکرر پوست سر است. ماساژ باعث افزایش جریان خون در پوست سر شما می شود و مواد مغذی را تحریک می کند تا سریعتر به فولیکول های شما برسند. این در نهایت منجر به فولیکول‌های سالم‌تر و قوی‌تر می‌شود که نه تنها مو هایش ما سریع‌تر رشد می‌کنند، بلکه احتمال شکستن آن‌ها نیز کمتر خوهد شد.

وقتی موهایتان خشک است  هم می توانید پوست سر خود را ماساژ دهید، اما استفاده از یک اسکراب تقویت کننده ، فواید آن را دو چندان می کند. سعی کنید: شامپو بدون سولفات مو سر بویسا را برای تقویت و حذف سلول های مرده پوست (باعث ایجاد فضایی برای رشد سلول های جدید) استفاده کنید. برای بهترین نتیجه هر هفته یکبار این اسکراب شامپو را روی پوست سر خود ماساژ دهید.

ماسک ترمیم مو

همان طور که قبلا هم گفتیم، هیچ راهی برای این که مو های سرتان یک شبه سریع رشد کند، وجود ندارد. اما محصولات زیادی وجود دارند که می توانند کیفیت ساقه مو را بهبود بخشند. هرچه فولیکول های بیشتری سالم تر باشند، احتمال رشد موهای قوی و ضخیمی که به طول موهای شما می افزاید، بیشتر است. با این حال، مهم است که سلامت و استحکام هر رشته از مو ها را در حین رشد آن ها حفظ کنید تا از شکستگی آن ها جلوگیری شود. اینجاست که ماسک مو می تواند بهترین دوست جدید شما شود! یک ماسک موی با کیفیت، موهای شما را تغذیه می‌کند و تمام چیزهایی  را که موها برای قوی ماندن نیاز دارند، به آن‌ها تزریق می‌کند. ما عاشق درمان بازسازی کننده قبل از شستشو بویسا هستیم. درست مانند ماسک مو عمل می کند. اما قبل از شامپو زدن به موهای شما استفاده می شود. این محصول شگفت انگیزی است که حتی آسیب دیده ترین موها  را نرم و تقویت می کند.

خود داری از مصرف دخانیات

ما اینجا نیستیم که شما را قضاوت کنیم و اگر سیگار چیزی است که حال شما را در طول روز خوب می‌کند، این انتخاب شخصی شماست. اما اگر بگوییم که برای موهای شما خوب است، به شما دروغ گفتیم. ببینید، سیگار جریان خون را در پوست سر و فولیکول ها محدود می کند، به این معنا که پوست سر شما و فولیکول ها مواد مغذی زیادی را به سرعت دریافت نمی کند و همچنین، سموم حاصل از دود می توانند به رشته های موی شما نفوذ کنند و با خواص مخربی که دارند، باعث شکسته شدن رشته موها شوند.

بیشترین مکمل های مفید مو را، با سبک زندگی صحیح جذب کنید

مکمل های رشد مو ممکن است راه حلی آسان به نظر برسند، اما همانطور که گفتیم، هیچ راهی برای رشد سریع تر موها، از آنچه DNA بدن شما اجازه می دهد، وجود ندارد. ما فقط می توانیم کمک کنیم تا موهای سالم تر بیشتری برای مدت طولانی تر داشته باشیم. بهترین راه برای انجام این کار، پیروی از یک سبک زندگی سالم تر و مغذی تر است. آیا می دانستید که ویتامین ها و مواد معدنی موجود در غذاها نسبت به منابع موجود در مکمل ها برای بدن راحت تر جذب می شوند؟ آنها همچنین به طور طبیعی به نسبت مواد مغذی سالم تری را ارائه می دهند. بنابراین (بجز کسانی که یک متخصص پزشکی غیر از این را پیشنهاد کرده باشد) ما شما را تشویق می‌کنیم که راه خود را به سمت روش های طولانی‌تر و سالم‌تر «خوردن» تغییر دهید! نکته: چربی‌های سالم، رشد موی سالم را تشویق می‌کنند و برای درخشندگی لازم هستند. ماهی قزل آلا، ماهی تن، گردو، روغن های گیاهی و بذر کتان را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا در کمترین زمان موهای درخشان و بلندتری داشته باشید!

استفاده از ابزار های داغ را برای حالت دادن به موها را کم کنید

ابزارهای حالت دهنده داغ عالی هستند، اما بیایید آنها را برای موارد خاص کنار بگذاریم. گرمای این ابزارها نتنها می تواند با خشک و شکننده کردن مو ها به شما آسیب وارد کند، بلکه می تواند منجر به شکستگی و کوتاه شدن طول مو نیز می شود. اگر مجبورید از سشوار یا فر کننده یا صاف کننده خود استفاده کنید، به یاد داشته باشید که یک اسپری خشک کن اضافه کنید تا آسیب دیدگی را به شدت کاهش دهید.

از شستن بیش از حد موها خودداری کنید

شستن بیش از حد موها می تواند منجر به شکستگی، خشکی و شکننده شدن تارهای مو شود. این موضوع برای آن است که فرمول های پاک کننده، روغن های طبیعی را همراه با کثیفی از مو پاک می کنند. همچنین از وقت گذاشتن پوست سر، برای تولید روغن های مغذی بیشتر جلوگیری می کند. عمر رشته های مو ی خود را با استراحت مناسب بین شستشوها افزایش دهید.

توصیه: در روزهایی که از شامپوهای معمولی استفاده نمی کنید، از شامپوی مخصوص موهای خشک بویسا استفاده کنید تا موهای خود را شاداب و پرانرژی نگه دارید. به طور منظم انتهای مو های دارای موخوره را کوتاه کنید. کندن موها ممکن است زمانی که می‌خواهید آن‌ها را رشد دهید، معکوس به نظر برسد، اما دو شاخه شدن آن به رشد مو کمکی نمی‌کند. انتهای دوشاخه(موی داری موخوره) می تواند تا انتهای ساقه مو شکافته شود و تارهای شکننده ای برای شما ایجاد کند که وقتی می شکنند کوتاه می شوند. راه حل در اینجا این است که هر چند ماه یکبار چند میلی متر از موهای خود کوتاه کنید.

شامپو مخصوص موهای خشک بویسا

هنگام گره افتادن در مو، به آرامی شانه بزنید

این نکته ممکن است زمان زیادی از شما بگیرد، اما ارزش آن را دارد. هنگامی که موهای خود را به شدت یا با عجله شانه می زنید، ممکن است تارهای موی گره خورده را بشکنید – که تقریباً برعکس رشد مو است! برای اینکه موهای خود را صاف و بدون آسیب نگه دارید، از یک برس حرفه ای گره گشا استفاده کنید تا گره ها را به آرامی باز کند و به آرامی کار کنید. نکته: از شانه زدن شدید موهای خود بخصوص زمانی که خیس است خودداری کنید زیرا این زمانی است که موها در آسیب پذیرترین حالت خود قرار دارند!

استرس را به حداقل برسانید

هیچ کدام از ما عاری از استرس نیستیم. برای برخی، یکی از علائم استرس ریزش مو است. اگر احساس می‌کنید شما هم اینگونه هستید، پس ما شما را تشویق می‌کنیم که نفس عمیق بکشید و آرامش داشته باشید. زمانی را برای مراقبت از خود اختصاص دهید. ورزش کنید، مدیتیشن کنید، مطالعه کنید، یادداشت برداری کنید یا هر کاری که برای شما جذاب است را انجام دهید تا در طول روز آرامش پیدا کنید. این نه تنها برای کل سلامتی شما مفید است، بلکه تأثیر شگفت انگیزی بر سلامت و درخشندگی مو های شما خواهد داشت!

روی یک بالش ابریشمی بخوابید

مراقبت از موی خاص و جذاب نیازمند این است که روی ابریشم بخوابید! روبالش های نخی تمام رطوبت موهای شما را جذب می کنند و اصطکاک آن می تواند باعث آسیب و شکستگی شود. از طرف دیگر، ابریشم یا ساتن دارای سطح صاف و غیرجذبی است که موهای شما را تشویق می کند تا رطوبت خود را حفظ کنند و اصطکاک را از بین ببرند. این موضوع روند رشد را تسریع نمی‌کند، اما موهای شما را در وضعیت بهتری نگه می‌دارد تا بتوانند عمر طولانی تری داشته باشند!

برای ترمیم شکستگی موها روی محصولات حاوی کراتین سرمایه گذاری کنید

آیا واقعاً می خواهید بدانید که چگونه موهای خود را سریعتر رشد دهید؟ جواب: محصولات مبتنی بر کراتین.

کراتین یک ماده طبیعی شگفت انگیز است که با خشکی مبارزه می کند و در عین حال موها را درخشان تر نشان می دهد! همچنین رشته های مو را برای جلوگیری از شکستگی به طور بهینه تقویت و در پی آن ترمیم می کند.

روی  محصول برتر مبتنی بر کراتین بویسا سرمایه گذاری کنید (قول می دهیم پشیمان نخواهید شد):

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *