آموزشی

چگونه موهای سالمی داشته باشیم ؟

اولین قدم در مراقبت از مو، رژیم غذایی شماست و دو چیز مهم در رژیم غذایی آهن و پروتئین است. سلول‌های مو سریع‌ترین سلول‌هایی هستند که در بدن رشد می‌کنند، اما اولین سلول‌هایی هستند که تحت تأثیر قرار می‌گیرند که شما درست غذا نمی‌خورید یا خیر ، پس تغذیه خیلی مهم است.

سعی کنید غذاهای غنی از آهن مانند سبزیجات برگ دار، ماهی، تخم کدو تنبل، لوبیا، نخود، سویا و غلات را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

شما همچنین برای تقویت موهایتان به پروتئین نیاز دارید . پروتئین‌های کاملی را که سرشار از اسیدهای آمینه نیز هستند شامل کنید: مانند پنیر، شیر، سویا، عدس، نخود فرنگی و ماست.

 

چگونه موهای سالمی داشته باشیم ؟

۱. ریزش ۱۰۰ تا ۱۵۰ تار مو در روز طبیعی است، بنابراین با دیدن دسته کوچکی از ریختن موهای خود وحشت نکنید.

۲. موهای خیس را با دقت زیاد شانه کنید زیرا شکننده  هستند. یک شانه بردارید و آن را از ریشه تا انتهای موهایتان تا حد امکان به آرامی بکشید.

هنگام شانه زدن موها مراقب باشید. بعد از شامپو از شانه دندانه دار استفاده کنید.

۳. موهای خود را هر روز نشویید و هر زمان که این کار را انجام دادید، مقداری نرم کننده به انتهای آن بمالید. سعی کنید و از همان مارک شامپو و نرم کننده استفاده کنید.

۴. بر خلاف برچسب پشت مواد غذایی ما، برچسب پشت شامپوهای ما عمدتا خوانده نشده باقی می ماند. در چند سال اخیر تمرکز زیادی روی سولفات در شامپوها شده است. سولفات ها چیست؟ آنها دلیلی هستند که شامپو شما به این شکل کف می کند. آنها پوست سر و موهای شما را تمیز می کنند و کثیفی را از آن جدا می کنند. این ماده نه تنها سبب از بین رفتن پروتئین های مو می شوند و تارهای مو را تضعیف می کنند بلکه می توانند باعث سوزش شدید چشم شما هم بشود. اگر هر نوع تحریکی روی پوست سر احساس کردید یا متوجه شدید موهایتان به مرور خشک می شود، شامپویی بدون سولفات بخرید.

 

در پایان :

هر چند وقت یکبار موهای خود را با شامپو بشویید، آب اضافی آن را بگیرید و با حوله خشک کنید. سپس مقدار زیادی نرم کننده مصرف کنید و آن را درست روی ریشه موهایتان بمالید. از یک شانه دندانه پهن استفاده کنید و آن را روی موهای خود بکشید تا مطمئن شوید که نرم کننده به همه جا برسد. نرم کننده را بین ۱۰ دقیقه تا یک ساعت بگذارید. کاملا آبکشی کنید و از موهای صاف ابریشمی لذت ببرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *