آموزشی

۵ ترند مراقبت از مو در سال ۲۰۲۰

با پایان یافتن سال ۲۰۱۹ محصولات جدید بازار برای مراقبت های زیبایی شگفت انگیز بود، از اسپری های بافت گرفته تا برس های خشک کننده مو که برای پوست های سر حساس مناسب هستند. همگی در ردیف نوآوری های سال جدید در راستای نیازهای روز است. در اینجا به مهم ترین موارد مورد نیاز مراقبت مو می پردازیم:

• بی آب شدن : از آنجا که تغییرات مکرر آب و هوا شرایط سختی را برای محیط زیست بوجود می آورد، مردم در جستجوی روش جدید و کامل تری برای صرفه جویی در منابع هستند که یکی از آنها توجه به مصرف آب است. ناگفته نماند که برخی از افراد برای مراقبت از موهایشان در طول روز فعالیت های زیادی انجام می دهند. خوشبختانه به موضوع نگرانی برای کم آبی و استفاده از محصولات نیازمند آب برای پوست و مو پاسخ خوبی داده شده است. پیشرو های فعال در حوزه ی مشاغل مربوط به مراقبت از مو در مرحله طراحی محصولاتی هستند که نیازی به مصرف آب برای زدودن آن مواد ندارند. البته وقتی ما می گوییم بی آب به این معنی نیست که شما به هیچ وجه برای تمیز کردن مو به آب نیازی ندارید. در یک مقطع زمانی شما مجبور هستید به منظور جلوگیری از ایجاد ناخواسته پوسته، گاه به گاه از آب استفاده کنید.


• مراقبت از پوست سر: برند های مراقبت از مو از مشتریانشان می خواهند که به اندازه ی موهایشان نسبت به پوست سرشان وسواس داشته باشند. این روزها همه ی متخصصان پوست و مو، محققین و کارشناسان حوزه ی زیبایی پوست و مو اعلام می کنند که پوست سالم نشان دهنده ی موی سالم است. اسکراب های لایه برداری پوست سر در حال حاضر مورد تقاضا افراد زیادی هستند. این محصول دارای اسیدهای آلفا هیدروکسی برای جلوگیری از ایجاد زائده در پوست سر می باشد و در نتیجه منجر به رشد بیشتر مو در محیطی تمیز با PH متعادل می شود. شامپوهای مناسب این کار دارای میسلار واتر هستند که علاوه بر رفع هرگونه باقیمانده ای روی پوست سر باعث خنک شدن آن قبل از دوش گرفتن می شود. علاوه بر این مرطوب کننده های روی پوست سر به آرامی زدوده می شود. مهم نیست که کدام محصول را انتخاب می کنید باید در ابتدا اقدام به مطالعه ی برچسب روی محصول کنید، دانستن نوع پوست سر خود و انتخاب محصولات مناسب آن مهم است. افرادی که دارای پوست سر خشک هستند می توانند روغن نارگیل را امتحان کنند که به عنوان محرک طبیعی عمل می کند و به راحتی با خشکی مبارزه می کند.


• ابزارهای مویی بدون سیم: درحالی که بسیاری از ما ترجیح می دهیم از برندهایی استفاده کنیم که قبلا روش تولید ابزارهای مویی بدون سیم را اتخاذ کرده اند، سال ۲۰۲۰ سالی است که اکثریت به دنبال دستگاه های فر کننده ی مو هستند ابزارهایی که در آنها از سیم استفاده نشده است.


• مراقبت های اکستنشن و حفظ طول مو: تصمیم به رشد مو می تواند یک انتخاب سخت برای هر کسی باشد. فرد باید در هنگام انتخاب استایل مو حساس باشد و اطمینان حاصل کند که از محصولات مناسب با مجموعه مناسب مواد تشکیل دهنده استفاده می شود تا منجر به شکستگی موهای طبیعی خودش نشود. برندهای محصولات مویی کاملا از این موضوع مطلع هستند و از این رو به دنبال محصولاتی هستند که با هدف حفظ طول مو انجام می شود. این مراقبت ها برای اکستنشن های مو هم لحاظ می شود، این که آیا شما به عنوان یک لایه محافظت کننده یا ابزاری برای افزایش طول موهایتان از این ابزارها استفاده می کنید باید حتما مراقبت کنید تا آسیب نبیند. برندهای پیشرو محصولات سولفات فری با خاصیت نرم کنندگی ارائه کرده اند که بهترین قسمت این محصولات این است که هم می توان برای موهای طبیعی و اصلی استفاده کرد و هم برای موهای افزوده شده مثل اکستنشن. ازآنجایی که اکستنشن ها و محصولات مشابه هر روز محبوبیت بیشتری پیدا می کنند هیچ تردیدی وجود ندارد که محصولاتی تولید شود که علاوه بر محافظت از مو موجب حفاظت از اکستنشن ها هم می شود.

• برس های خشک کن: بهترین کار در مورد برس های خشک کن این است که می توانند با یک حرکت دو کارکرد را ایفا کنند، بنابراین نیازی به استفاده از دو ابزار خشک کن و برس بطور جداگانه نیست. این ابزارها همچنین فشار غیر ضروری بر روی دست ها و مواردی نظیر شکستگی موها و ریزش آنها را نخواهند داشت. استفاده از این برس های خشک کن جدیدترین پیشنهاد هستند و قابل تحسین است که آنها بصورت تجاری قبلا ساخته شده اند تا روال مراقبت برای ما آسانترشود. به نظر می رسد سال ۲۰۲۰ برای ما بسیار نوید بخش است، زیرا که با تولید ابزارها و محصولات مناسب مراقبت از مو با راحتی بیشتری می توانیم از موهای خود مراقبت کنیم.

 

منبع:

https://www.kmpayurvedic.com/5-hair-care-trends-to-pick-up-in-2020/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *