آموزشی

تاثیر دکلره کردن بر موهای شما چیست؟

 دکلره کردن یعنی روشن کردن رنگ موهای شما. ترکیباتی چون پراکسید هیدروژن در این مواد وجود دارد که اغلب در ترکیب با آمونیاک و یک تونر برای روشن کردن و تغییر رنگدانه موهای شما استفاده می شود و استفاده پیش از حد از این عمل منجر به آسیب به پیوند های موجود در رشته های مو شما می شود.

آسیب های ناشی دکلره کردن به موها :

  • رطوبت:

فرآیند دلکره کردن باعث از بین رفتن رطوبت در مو ها می شود . وقتی که این محصول در تماس با مو قرار می گیرد ، باعث رشد مو و از پوست سر جدا می شود.

این امر برای نفوذ بهتر رنگ بر تارهای مو ضروری است اما انجام آن باعث متخلخل شدن در تارهای مو می شود.

 

  • شکستگی و ریزش:

دکلره کردن مو باعث ریزش مو نیز می شود. شکستگی و ریزش موها پس از انجام دکلره بر اثر ایجاد تخلخل های زیاد بر تارهای مو است.

ازآنجا که این مواد باعث جدا شدن کوتیکول های مو از هم می شود قرارگرفتن طولانی مدت در معرض این ماده باعث جداسازی بیشتر می شود .

 

  • سوزش:

ممکن است دکلره کردن مو باعث ایجاد سورش و زخم در کف سر شود . زخم ها به دلیل حساسیت در پوست سر به وجود می آیند. پیشنهاد می شود چند روز از شامپو و محصولات مو استفاده نکنید و کاملا به موهای خود استراحت دهید.

 

  • رنگ رفتگی:

پوست سر شما از پروتئین های پایه همچون موهایتان تشکیل شده امکان دارد بر اثر کلره دچار لکه های پوستی شود.

در حالت کلی دکلره با افزایش فاصله بین کوتیکول های مو باعث می شود به طور کامل در تار مو نفوذ کند.

 

آیا دکلره باعث ریزش مو می شود؟

دکلره کردن مو باعث می شود مو خشک و شکننده شود، وقتی موهای شما اینچنین آسیب ببیند ریزش مو بسیار شایع خواهد بود.خود بلوند کردن مستقیما باعث ریزش مو نمی شود اما احتمال ریزش مو را بواسطه ی حساس و شکننده کردن مو افزایش می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *