آموزشی

تفاوت نرم‌کننده و ماسک مو در چیست؟

ماسک مو چیست ؟ 

ماسک مو محصولی است که به درمان موهای آسیب دیده شما کمک می کند . ماسک مو انواع مختلفی دارد و باید بر اساس نوع موی شما انتخاب شود. در ماسک مو از موادی هم‌چون انواع ویتامین‌ها مانند A، B5 ، E  و همچنین برخی از روغن‌هایی طبیعی هم‌چون جوجوبا ، هسته ی انار ، آرگان و … استفاده شده .

 

تفاوت بین ماسک مو و نرم کننده چیست؟
تفاوت اصلی بین ماسک مو و نرم کننده در این است که ماسک مو برای نفوذ به ساختار داخلی مو  استفاده می شود و می تواند برای هدف قرار دادن یک مشکل خاص مراقبت از مو مانند موهای آسیب دیده یا خشک استفاده شود. در مقابل، یک نرم کننده فقط روی سطح عمل می کند و به عنوان دومین مرحله برای شستن مو استفاده می شود که باعث نرمی و مدیریت راحت موها می شود.

از آنجایی که شما نباید هر روز از ماسک مو استفاده کنید، چند بار باید از نرم کننده استفاده کنید در مقابل چند بار از ماسک مو استفاده کنید؟ نرم کننده نسبت به ماسک مو سبک تر است  ، حالت دهنده مورد نیاز روزانه را به موها می دهد. درمان های سنگین تر به طور مداوم ماسک مو معمولاً قوام ضخیم‌تری دارد و باید هفته‌ای یک الی دو بار در زمانی که موهای شما خشک، آسیب دیده یا نیاز به آبرسانی اضافی دارند، استفاده شود.

بهترین زمان برای استفاده از ماسک مو چه زمانی است؟
دکتر پارکس: بهتر است ماسک مو را بعد از شامپو زدن و آبکشی موها بمالید تا تمام چربی و لکه های اضافی از بین برود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *